środa, 12 sierpnia 2015

Godziny posiłków i ich rozkład w ciągu dnia.

W poprzednim wpisie przedstawiłam dzienny jadłospis o obniżonej kaloryczności. Dzisiaj natomiast podpowiem jak odpowiednio ustawić posiłki w ciągu dnia.

I śniadanie zjedz maksymalnie do dwóch godzin, a najlepiej zaraz po przebudzeniu. Tak, ta zasada działa! :) Organizm potrzebuje energii z rana. Niestety kawa to nie śniadanie, zaraz po jej wypiciu znów poczujesz się słabo/ sennie jeśli nie dostarczysz energii. Dlatego też przygotuj szybko 
i zjedz śniadanie!

Wstajesz o 6:30 to śniadanie powinno być zjedzone do godz. 8:30, wstajesz o 7:00 - śniadanie zjedz maksymalnie do godz. 9:00.


www.dietifit-od-kuchni.blogspot.com

Kolejne posiłki ustalaj co 3 - 4 godziny.


Przykład: 
I śniadanie zjedz o 7:00
II śniadanie o 10:00
obiad o 13:00
podwieczorek o 16:00 

Jeśli o godzinie 13:00 jesteś w pracy i nie masz możliwości przygotowania/ odgrzania posiłku zamień kolejność z podwieczorkiem :)

Kolacja najpóźniej o godzinie 18:00? TO MIT! Ok, jeśli idziesz spać o godzinie 21-22 z tym się zgodzę. Natomiast jeśli kładziesz się w godzinach 23-24, godzina 18:00 odpada!!! Staraj się zjeść kolację najpóźniej do godziny 20:00. Ogólna zasada: kolacja na 3-4 godziny przed snem.


Jeśli masz zaplanowany wieczorną aktywność fizyczną, postaraj się mieć przygotowaną jakąś przekąską i zjedz ją zaraz po skończonym treningu. 

I oczywiście nie zapominaj o wodzie, która powinna być wypijana w ciągu całego dnia 
tak aby stale nawadniać organizm.


www.sxc.com

6 komentarzy:

  1. Ważne jest aby jeść regularnie, to prawda. :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Na mnie to już chyba nic nie zadziała, ale spróbuję.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja staram się jeść 4-5 posiłków w zależności od tego o której wstaję :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...